POLITYKA PRYWATNOŚCI

SALON M-NAILS

Bezpieczeństwo Twoich danych zawsze było i jest dla nas najważniejsze. Dlatego od początku działania salonu prowadziliśmy działania, które zwiększały bezpieczeństwo danych do maksimum.

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (zwanym dalej RODO), chcielibyśmy dać znać o kilku sprawach:

 Kim jesteśmy?

Administratorem danych osobowych zbieranych podczas wykonywania usług w salonie M-NAILS jest MAŁGORZATA BORAL prowadząca działalność gospodarczą pod firmą M-NAILS MAŁGORZATA BORAL, Zawady 12/22, 61-002 Poznań, NIP: 7772867719, REGON: 301705390 (zwana dalej Administratorem).

 Jakie dane  i w jakim celu przetwarzamy?

Rejestrując konto i dokonując rezerwacji online w systemie Versum lub przez aplikację Moment jest to imię, nazwisko, e-mail, numer telefonu. Są to dane niezbędne w celu realizacji usługi.

Umawiając się do nas telefonicznie, smsowo, w wiadomościach przez Messenger czy Instagram prosimy wyłącznie o imię i nazwisko oraz numer telefonu. 

Powyższe dane przetwarzamy wyłącznie w celu realizacji usługi, co oznacza oprócz wykonania cudownej stylizacji, również smsa wysyłanego dzień przed z przypomnieniem o wizycie i prośbą o jej potwierdzenie. Rzadko, ale może się zdarzyć, że zadzwonimy lub napiszemy z prośbą o przesunięcie terminu. 

Jeśli dokonujemy zmiany cennika, a Ty jesteś w naszym salonie regularnie lub byłaś w nim w ciągu ostatnich 3 miesięcy, przy tej okazji wyślemy Ci krótkiego smsa informującego o tym. 

Do tej pory i na razie nie mamy zamiaru tego zmieniać, nie prowadziliśmy w salonie żadnych kampanii marketingowych. Jeśli miałoby się to kiedykolwiek zmienić dowiesz się o tym pierwsza/y, ponieważ będziemy potrzebowali na to odrębnej zgody. Zgodę taką można zaznaczyć w systemie Versum oraz aplikacji Moment podczas zapisywania się, ale nie jest ona obowiązkowa do rezerwacji. 

Czasami zdarza się, że potrzebujesz faktury na nasze usługi, wtedy dodatkowo będziemy przetwarzali: nazwę firmy, dane adresowe firmy oraz NIP w celu wystawienia dokumentu sprzedaży.

Na jakiej podstawie przetwarzacie moje dane?

Głównie na podstawie rezerwacji na wykonanie usługi, które jest swego rodzaju umową zawartą między nami. Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do dokonania rezerwacji – chcemy przecież wiedzieć kto do nas przyjdzie. 

Chcemy też czasami dać Ci znać, że zmieniliśmy cennik, żebyś nie była zaskoczona zmianą podczas finalizacji wizyty. 

Twoje dane są także przetwarzane przez nas w celu ułatwienia nawiązania kontaktu z nami, przypomnienia o wizycie jednorazowym sms na dzień przed usługą z prośbą o potwierdzenie wizyty oraz naszego kontaktu z Tobą w razie gdyby cokolwiek zmieniło się w kwestii Twojego terminu. W tym zakresie, podstawą przetwarzania jest nasz uzasadniony interes – musimy mieć możliwość kontaktu z naszymi Klientami.

Jak wykorzystujemy Twoje dane?

Twoje dane są nam niezbędne, żebyśmy mogli wywiązać się z naszej umowy. Dlatego przetwarzamy dane umożliwiające nam zarezerwowanie wizyty oraz kontakt z Tobą. Oczywiście, nie jesteśmy samowystarczalni i przekazujemy Twoje dane także do naszych partnerów, bez których nie bylibyśmy w stanie świadczyć usługi.

Komu powierzamy Twoje dane?

Niestety nie jesteśmy w stanie w pełni samodzielnie zrobić wszystkiego, dlatego korzystamy z usług zewnętrznych dostawców. Twoje dane powierzamy następującym kategoriom podmiotów:

 1. firma dostarczająca nam usługę kalendarza online;
 2. biuro rachunkowe – w przypadku wystawienia faktury

Wszystkie firmy, które z nami współpracują prezentują najwyższe standardy w zakresie ochrony danych osobowych. 

Pamiętaj, że jesteśmy zobligowani do współpracy z organami ścigania i sądami. Jeżeli nakażą nam przekazanie Twoich danych, to będziemy musieli to zrobić.

Jakie masz prawa?

Pamiętaj, że:

 1. masz prawo w każdym czasie cofnąć udzieloną zgodę. Nie będzie to miało negatywnych konsekwencji dla samej usługi, i tak nie robimy kampanii marketingowych, ale jeśli podczas zapisów online wyraziłaś taką zgodę, możesz ją w każdej chwili cofnąć. Cofnięcie zgody pozostaje oczywiście bez wpływu na dotychczasowe przetwarzanie, jeszcze na podstawie zgody. Jeżeli chcesz cofnąć zgodę, edytuj swoje dane w profilu lub napisz do nas.
 2. masz prawo żądać dostępu do swoich danych osobowych;
 3. masz prawo sprostować swoje dane osobowe a nawet je usunąć..
 4. masz prawo wnieść sprzeciw wobec przetwarzania danych oraz żądać ograniczenia tego przetwarzania;
 5. względem danych, których podstawą przetwarzania jest zgoda, masz prawo żądać ich przeniesienia;
 6. masz prawo wnieść skargę do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych

Jak długo przechowujemy Twoje dane?

 1. dane osobowe niezbędne do rejestracji i obsługi konta Klienta – przez okres niezbędny do realizacji usługi
 2. dane osobowe niezbędne do wystawienia faktury VAT – przez okres 5 lat od wystawienia dokumentu
 3. dane osobowe niezbędne do realizacji celów marketingowych świadczonych drogą elektroniczną (pkt. 12.4.) – do momentu wycofania zgody przez Klienta

Po usunięciu konta, przetwarzanie przez nas Twoich danych polega na ich przechowywaniu przez okres odpowiadający okresowi przedawnienia roszczeń. Chcemy w ten sposób zabezpieczyć Twoje prawa.

Na koniec

Dążymy do tego, żeby być coraz lepsi, a wraz z tym nasza Polityka Prywatności. Jeśli okaże się, że możemy lepiej chronić Twoje dane, zrobimy to i poinformujemy Cię o zmianach odpowiednio wcześnie.

W razie jakichkolwiek pytań napisz do nas:

kontakt@m-nails.pl

M-NAILS Małgorzata Boral

Zawady 12/22

61-002 Poznań